•    FK Junior Skuteč

U11 – Horní Jelení (KS)

V neděli 14. 4. 2019 jsme odehráli další kolo krajské soutěže v Horním Jelení v sestavě:

Pleskot (G), Čapský, Čichovský, Drdla, Eisner, Havránek, Jehlička, Urbanec a Vondrouš.

Horní Jelení – Lázně Bohdaneč 2:3 (1:2)

V prvním zápase jsme se utkali s domácím mužstvem. Kluci navázali na výkony z přátelských utkání. Všichni běhali a snažili se v rámci svých možností a schopností. Po faulu domácích na hranici pokutového území se k přímému kopu postavil Péťa Čichovský a k překvapení všech (včetně trenérů)  se rozhodl rozehrát na úplně volného Kubu Jehličku, který krásnou střelou do odkryté branky otevřel skóre zápasu. Po několika minutách napřáhl ke střele téměř z poloviny hřiště a míč uklidil přesně k tyči soupeřovi branky a zvýšil na 2:0. Zápas to byl vyrovnaný na obou stranách a my měli i střeleckou smůlu, kdy Petr Čichovský dal dvě tyčky, potom jsme nastřelili spojnici. Soupeři se do poločasu podařilo snížit a v úvodu druhého vyrovnat. O našem celkovém vítězství rozhodl Max Urbanec vstřelením vítězné branky.

Lázně Bohdaneč – Třemošnice 4:5 (1:4)

Ve druhém zápase jsme narazili na soupeře, který byl mnohem rychlejší v pohybu a agresivnější v přistupováním k našim hráčům. Kluci v prvním poločase byli pomalejší a bohužel se nedokázali dostat do hry a většinu balónů  jen odkopávali, čímž se dostali pod značný tlak. Na první gól soupeře dokázal pěknou střelou z hranice pokutového území odpovědět Tomáš Vondrouš. Bohužel jsme se k naší hře moc nedostávali a tak jsme první poločas zaslouženě prohráli. Ve druhém poločase kluci zlepšili práci s balónem, přestali odkopávat a začali soupeře dostávat pod tlak. V úvodu jsme sice ještě dostali gól, ale potom jsme se již začali prosazovat my. Postupně jsme zvýšili četnost střelby, což se projevilo postupným snížením stavu po gólech Páji Eisnera, Kuby Jehličky a v předposlední minutě Petra Čichovského. Škoda, že se nehrálo ještě pár minut, abychom měli čas alespoň na vyrovnání.

Slatiňany – Lázně Bohdaneč 1:4 (1:2)

V posledním zápase nás čekalo mužstvo ze Slatiňan. Přestože výsledek vypadá na nepovedený zápas, tak po celé utkání byla hra vyrovnaná, ale naši borci zakončovali akce mimo branku soupeře. Sice jsme šli do vedení po gólu Péti Čichovského. Bohužel další gól jsme již nepřidali a tak nás soupeř trestal. Byl produktivnější a celkově zápas vyhrál.

Ve všech zápas musím kluky pochválit za bojovnost a nasazení. Bohužel chyběla opět komunikace mezi hráči. Musí spolu na hřišti mluvit a tím si pomáhat a ulehčovat hru ostatním, kteří se potom zbytečně dostávají pod tlak soupeře. V některých momentech nám opět chyběla v útočné části pomoc od zadních hráčů, kteří zůstávali na vlastní polovině hřiště a naši hráči v předu bojovali dva proti čtyřem soupeřům. Děkujeme i všem rodičům za podporu.