U15 – 11. kolo KP

ŽSK Třemošnice – SK Lázně Bohdaneč 4:3 (3:1)

V sobotu 30. dubna 2022 jsme odehráli zápas krajského přeboru v Třemošnici.

Bohužel si vybral smolný den náš brankař (Martin Ježek) a po jeho dvou fatálních chybách jsme v 15 minutě prohrávali již 2:0. Po nedůrazné hře ve vlastním pokutovém území jsme po chvíli prohrávali již o 3 branky. Kluci ukázali vysokou psychickou odolnost a dál bojovali. Po fotbalové stránce soupeře převyšovali, ale problém jsme měli se značnou výškovou, váhovou a věkovou převahou soupeře, který hrozil z rychlých protiútoků, a především z velkého množství zahrávaných rohových kopů. Naštěstí se nám již podařilo vše ubránit. V závěru prvního poločasu se podařilo Lukášovi Dubravčíkovi vstřelit náš první gól v utkání. Těsně před odchodem do šaten málem snížil Jakub Dítě na rozdíl jediné branky, ale jen velmi těsně bohužel branku minul. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že chceme vyhrát minimálně tuto část hry a pokud to půjde tak i celý zápas. Soupeře jsme zatlačili na jeho půlku a dokázali si vytvořit šance. Bohužel jsme spoustu šancí nevyužili a ani ty největší jsme neproměnili. Kluci dokázali přestřelit prázdnou branku z 10 metrů (Michael Friedrich), nebo v prázdné brance stojícího jediného obránce trefit přímo do hlavy (Domink Bartoň). Spoustu střel skončilo jen velmi těsně vedle branky. Chce to více klidu v zakončení. V 75. minutě se probíjel pokutovým územím Lukáš Dubravčík a po faulu na něj byl nařízený pokutový kop, který proměnil Jakub Dítě. Po dvou minutách snížil na rozdíl jediné branky Lukáš Dubravčík. Po několika minutách jsme podpořili útok přesunem stopera Vítka Šedivého na hrot a zbytek zápasu dohráli v rozestavení 3:4:3. Soupeře jsme tlačili, ale bohužel se nám již vyrovnat nepodařilo. Martin Ježek se v brance ve druhém poločase také chytil a všechny střely směřující na jeho branku již zlikvidoval.

Všichni zaslouží pochvalu za předvedený výkon a psychickou odolnost. Utkání za velmi nepříznivého stavu nezabalili a velmi ho zdramatizovali až do závěrečného hvizdu. Poděkování patří i všem  rodičům, kteří dorazili za jejich podporu.

Velmi nás překvapilo, že je možné v utkání krajského přeboru starších žáků delegovat jako hlavního rozhodčího sekretáře domácího klubu pana Kolbabu, aby pískal zápas domácího týmu. Domníváme se, že i když se bude sebevíc snažit, tak nikdy nebude na 100 % objektivní.

Sestava: Ježek, Bartoň, Bělík, Bohuňěk, Čapský, Čichovský, Dítě, Dubravčík, Eisner, Friedrich, Gabriel, Havránek, Kubrycht a Šedivý

Branky: 2x Dubravčík, Dítě (pokutový kop)