•      FK Junior Skuteč

U15 – II. kolo KP

SKLB – FC Jiskra 2008 1:3 (0:1)

V sobotu 26. 10. 2019 jsme na domácím hřišti přivítali 3. tým krajského přeboru. Se soupeřem jsme drželi krok a hráli svou hru. Hráči si drželi své pozice a soupeře téměř nepouštěli do šancí. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel ani ty nejvyloženější jsme nedokázali přetavit v gól. Bohužel jsme se přesvědčili, že i z malého vápna se dá přestřelit prázdná branka, jak nám ukázal Matyáš Drahý. Ve 27. minutě bohužel neudržel nervy na uzdě Matěj Fistr a poté, co byl faulován nesmyslně strčil soupeře, za což oprávněně dostal červenou kartu. Přestože jsem hráli oslabení, tak se nám dařilo držet se soupeřem krok. Bohužel ve 32. minutě jsem si srazili míč do vlastní branku po náhodně nakopnutém rohu soupeře. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1. V kabině jsme si řekli, že budeme vycházet ze zajištěné obrany, zaměříme se na to již neinkasovat a pokusíme se alespoň vyrovnat. Již ve 42. minutě jsem splnili část o vyrovnání, kdy proměnil pokutový kop Nikola Pětioký. Ve 44. minutě došlo k vyrovnání sil na hřišti, kdy byl vyloučen hráč soupeře po 2. žluté kartě. Nadále jsme hráli pohledný fotbal a dovolím si říct, že jsme byli lepší než soupeř. Bohužel i nadále nás trápila produktivita a nedokázali proměňovat šance. V posledních minutách zápasu se bohužel předstoper David Rázl rozhodl, že málo útočíme a začal se vysunovat do útoku, ale bohužel se již nestíhal vracet na své místo v obraně a nikdo ho tam nezastoupil a tak jsme z ojedinělé šance soupeře v 64. minutě inkasovali gól. V poslední minutě zápasu po faulu kopal soupeř pokutový kop, který proměnil a uzavřel tak skóre zápasu.

Přestože jsme byli po celý zápas lepší, dostali jsme lekci z produktivity. Všichni si zaslouží pochvalu za kvalitní výkon, někteří musí zvýšit bojovnost a zachovávat disciplínu.

Půlpán, Potůček, Pětioký, Křivda, Rázl, Buřval, Drahý, Fistr, Sebránek, Klein, Reich, Bekera, Skalický, Ardelt

Branka: Pětioký (PK)