•      FK Junior Skuteč

U15 – IX. kolo krajského přeboru

Heřmanův Městec/ Choltice – SKLB 5:1 (3:0)

V neděli 6. 10. 2019 jsme vyjeli k dalšímu kolu krajského přeboru na hřiště vedoucího celku soutěže, který ještě neztratil ani bod. Po posledních dvou utkáních, ve kterých jsme předváděli špatnou hru, jsme zkusili promíchat sestavou a postavit některé hráče na posty, kde toho moc neodehráli. Střed zálohy jsme vyztužili Matyášem Drahým a Nikolou Pětiokým. Na kraji obrany jsme vyzkoušeli Kubu Křivdu a na stoperu to zkusil Filip Kratochvíl. Do branky se vrátil Štěpán Půlpán. Kuba s Matyášem na svých postech odvedli super výkon. Prvních 15 minut zápasu jsme dobře obsazovali hráče soupeře a dokázali blokovat střely ze středních vzdáleností a hranice pokutového území. Nepustili jsme soupeře do vážnějších šancí, ale bohužel jsme byli pod neustálým tlakem soupeře a téměř se nedostali za polovinu. V 15. minutě se soupeři podařilo otevřít skóre a postupně do konce poločasu přidal další dvě branky. Ve druhém poločase jsme v 10 minutě vrátili Nikolu na post stopera a Kubu posunuli na střed zálohy. Bohužel se nám stále nedaří na delší dobu usadit na půli soupeře a nemáme žádného střelce ze středních vzdáleností, který by se odvážil zakončit. V úvodu druhého poločasu nám soupeř odskočil na 4:0. Přibližně po hodině hry se podařilo Martinovi Kleinovi úspěšně zakončit únik a obstřelil vyběhnuvšího soupeře. Bohužel to byla z naší strany ojedinělá akce zakončená střelou na bránu. Musíme zapracovat na posunu celého bloku hráčů od obránců přes zálohu, abychom útočili ve více hráčích. Také směrem do obrany se musí vracet celá záloha minimálně poklusem a ne vycházkovou chůzí. Po ztrátě balónu ho musí každý chtít vybojovat zpět.

Půlpán (G), Křivda, Kratochvíl, Potůček, Sebránek, Rázl, Pětioký, Doležal, Buřval, Klein, Bekera a Reich