•      FK Junior Skuteč

U15 – V. kolo krajského přeboru

Dolní Újezd – SKLB 5:5 (1:4) pokutové kopy 5:4

V neděli 8. 9. jsme vyjeli k dalšímu zápasu krajského přeboru proti soupeři z Dolního Újezdu/ Němčic. Bohužel jsme opět nebyli schopni postavit dostatek hráčů naší kategorie a museli jsme kádr doplnit mladšími žáky. Drahý a Sebránek se omluvili a Bekera s Mazurkem nedorazili bez omluvy vůbec. Nastoupili jsme v sestavě:

Půlpán (G), Potůček, Pětioký, Rázl, Doktor, Fistr, Křivda, Doležal, Buřval, Klein, Dubravčík, Reich, Skalický a Ardelt.

Do zápasu jsme vstoupili s nasazením, hráli svou hru, kterou jsme se prezentovali v minulých zápasech. Kluci si dokázali nahrát a využívat rychlosti Martina Kleina na hrotu útoku, který se v 9. minutě dostal do úniku, který zakončil krásnou přihrávkou před prázdnou branku na Lukáše Buřvala, který otevřel skóre. Dál jsme na soupeře tlačili a nepouštěli ho příliš před naší branku. Ve 12. minutě po rohu zahrál domácí hráč rukou ve vlastním pokutovém území a z penálty se nemýlil Nikola Pětioký. Poté se hra začala pomalu vyrovnávat a ve 24. minutě se soupeři podařilo snížit. Hned ve 25. minutě zvýšil na 3:1 Lukáš Buřval, který dorazil zakončení Martina Kleina a ve 27. minutě Martin Klein zakončil své sólo, kdy obešel i brankaře soupeře a stanovil poločasové skóre na 4:1 v náš prospěch.

Ve druhém poločase soupeř začal výrazně více běhat a začal střílet ze střední vzdálenosti. Naše hra na počátku byla poznamenána absencí Dominika Potůčka v obraně, který si musel jít upravit kopačky, aby odpovídali pravidlům. Soupeř nás zatlačil před naší branku a během 5 minut srovnal skóre. Naštěstí jsme se z toho dokázali brzy oklepat a podařilo se nám v 50. minutě jít do vedení, kdy překrásně Lukáš Reich vysunul do samostatného úniku Lukáše Buřvala, který nejdříve nastřelil vyběhnuvšího brankaře, ale dostal se rychle k odraženému balónu a krásně ho přeloboval. Soupeři se bohužel v 63. minutě podařilo opět srovnat skóre. Další gól již nikdo nepřidal a tak o bodu navíc rozhodoval penaltový rozstřel. Na obou stranách byla po první sérii stejná úspěšnost 3 úspěšní a 2 neúspěšní střelci. V dalším kole byly úspěšní oba střelci a tak se rozhodlo až u 7. kopajících, kdy jsme bohužel byly neúspěšní a tak si bod navíc odnesl soupeř. Úspěšně pokutový kop proměnili Potůček, Buřval, Fistr a Pětioký.

Za první poločas musím pochválit všechny borce. V začátku druhého poločasu jsme nezachytili nástup soupeře, možná si kluci mysleli, že to půjde samo a přestali tolik běhat a někteří se pohybovali na jiném místě, než měli. Soupeř ve druhém poločase bohužel nevybíravě několikrát fauloval Martina Kleina, čímž výrazně otupil naši útočnou hru.

Děkuji všem klukům za předvedenou hru a také všem rodičům za podporu.