•      FK Junior Skuteč

U15 – XI. kolo KP

Slatiňany – SKLB 1:6 (0:3)

V neděli 20. 10. 2019 jsme vyjeli k venkovnímu zápasu na hřiště Slatiňan. Za slunečného počasí jsme do zápasu vstoupili koncentrovaně a využili hned první šanci. Míč ve středu hřiště vybojoval Matyáš Drahý a předložil ho Martinovi Kleinovi, který nezaváhal a hned v 1. minutě zápasu otevřel skóre. Hned ve 4. minutě Matyáš Drahý opět využil své rychlosti a z hranice pokutového území se mu podařilo navýšit náš náskok. Před našim třetím gólem ve středu hřiště Matěj Fistr obešel dva hráče soupeře a vyslal do úniku Drahého krásnou nahrávkou za obranu soupeře. Matyáš nezaváhal a ve 12. minutě přidal náš 3. gól. První poločas jsme dohráli v poklidu, ale bohužel již nepřidali žádné další branky. Do druhého poločasu jsme nastoupili nekoncentrovaně, záloha se přestal vracet do obrany a soupeř nás začal přehrávat. Toto korunoval ve 42. minutě gólem. Na nervy nám trošku za tohoto stavu zahrál náš stoper Nikola Pětioký, když se rozhodl s míčem u nohy a pod tlakem soupeře přeběhnout přes celou šířku naší branky v vzdálenosti snad necelého metru od ní. Soupeř dál pokračoval v tlaku a před dalším inkasovaným gólem nás zachránil bravurní zákrok brankáře Štěpána Půlpána. Toto kluky naštěstí nakoplo a začali hrát fotbal z prvního poločasu. V 58. minutě opět Matěj Fistr načasoval pěknou nahrávku za obranu soupeře. Tentokrát se míče ujal Martin Klein a svůj samostatný únik úspěšně zakončil a po dvou minutých Martin zkompletoval hattrick. V 64. minutě korunoval svůj dobrý výkon Matěj Fistr a uzavřel skóre na konečných 1:6.  Celý zápas nás držel dobrými zákroky Štěpán Půlpán, a když již byl překonán, tak mu pomohli spoluhráči a míč směřující do prázdné branky dokázali dostat do bezpečí.

Sestava: Půlpán (G), Potůček, Pětioký, Doktor, Kratochvíl, Doležal, Drahý, Fistr, Sebránek, Klein, Buřval, Rázl a Skalický.

Branky: 3x Klein, 2x Drahý a Fistr.

Děkujeme všem rodičům a příznivcům za podporu. Pochvalu si zaslouží i všichni hráči, kromě prvních 10 minut druhého poločasu.