•      FK Junior Skuteč

U15 – VI. kolo krajského přeboru starších žáků – skupina B

SKLB – Přelovice 1:0 (0:0)
V sobotu 14. 9. 2019 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z nedalekých Přelovic. Nastoupili jsme v sestavě:
Rázl (G), Buřval, Doktor, Doležal, Drahý, Fistr, Klein, Kratochvíl, Křivda, Pětioký, Potůček, Půlpán, Sebránek a Eisner.
Poprvé v této sezóně jsme dokázali na hřiště nastoupit s hráči kategorie U15. Z mladších nám při střídání vypomohl pouze Pavel Eisner. Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním a hned v první minutě se dostali k rohovému kopu, ze kterého se nám téměř podařilo vstřelit první branku. Bohužel dorážející hráč trefil z blízka pouze nohy brankaře. Hra byla celkem vyrovnaná. Soupeři se dařilo ubránit naše hrotové hráče (Klein, Drahý) a tak jsme se museli dostávat před branku kombinační hrou. Před branku jsme se dostávali, vybojovali několik rohů, ale ke gólu to bohužel nevedlo. Soupeř hrozil především ze standartních situací v okolí pokutového kopu. Jinak jsme ho příliš do šancí nepouštěli. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0. V šatně jsme se kluků snažili především vysvětlit, aby se navzájem na hřišti nekritizovali, ale snažili se povzbudit, když se někomu něco nepovede., přesně podle představ toho druhého. Hra byla ve druhém poločase stále vyrovnaná. Při zahrávání jednoho z rohů se podařilo kapitánovi (Filip Kratochvíl) ve 45. minutě otevřít skóre. Soupeř stále hrozil jen ze standartních situací. Při jednom přímém kopu míč prošel zdí, ale náš brankař David Rázl si i s touto situací poradil a tak jsme udrželi nejtěsnější výhru. V 55. minutě obdržel žlutou kartu Matyáš Drahý za nevhodné poznámky směrem k rozhodčímu.
Za předvedenou hru děkuji všem hráčům a také děkujeme všem rodičům a známým za slušné fandění a podporu.