Neuvěřitelný poslední zápas sezóny na hřišti prvního SKP Hvězda Pardubice

Tak to byla jízda, na závěr celé sezóny jsme jeli na hřiště prvního SKP Hvězda Pardubice. Venkovní hřiště, kde se opravdu nevyhrává, pamatuji si, že jsme je už dvakrát porazili (za celou existenci), ale vždy doma.

I tady se to ale nerodilo jen tak, první 2 sety jsme prohráli a najednou to bylo 0:2 (18:25 a 19:25), jeden set a jedeme domů. Pak jsme se ale zvedli, jak se říká „lízali“ jsme antuku a neuvěřitelným výkonem jsme vyhráli 3. set nejtěsnějším rozdílem 25:23, pak znovu nejtěsnějším rozdílem 25:23 a nakonec tiebreak opět nejtěsnějším rozdílem 15:13.

Co k tomu napsat, to se nedá, to se musí zažít. Něco co se stává jednou možná dvakrát za život. Den kdy se mně zdálo zase v noci o volejbale.

Děkuji všem, co hráli, za heroický výkon.
A samozřejmě děkuji našim skalním fandům, kteří nás zase podrželi a věřili nám až do konce.

Co ještě říct závěrem? že tímto zápasem jsme rozhodli o 1. místě v okresní soutěži, které už několik posledních let získával právě tým SKP Hvězda Pardubice. A toto vítězství znamená, že jsme nejen sesadili Hvězdu z 1. místa, ale po delší době bude první USK Pardubice.

A my jsme nakonec skončili na bedně – krásné třetí místo.

Tak zase v září v novém ročníku 2022/2023.

Další cenné vítězství, a to s prvním týmem tabulky TJ Energetik Chvaletice „B“

Vítězství se nevyvíjelo tak jednoznačně, jak to vypadalo. Tým Chvaletic „B“ byl v dané době první v tabulce, pouze s jednou prohrou od SKP Hvězda Pardubice. A teď mají druhou prohru! Tento tým má velkou základnu volejbalistů, jejich ÁČKO hraje kraj, takže má z čeho vybírat, takže je vlastně jedno s kým přijedou, ale myslím, že nás dost podcenili a nakonec si zápas prohráli sami svými výlevy, které je rozptylovali od vlastní hry.

Už v prvním setu, kdy jsme začali hrát proti sluníčku, jsme se tahali o každy bod, ale zlomili jsme je až za stavu 12:12 a nakonec vyhráli jednoznačně 25:16.

Druhý set začali už s tím, že to sranda nebude, bojovali, ale my jsme jim to nedali a nakonec důležité vítětzství 25:21.

A třetí set, to už se rozložili sami vlastní hrou a nedisciplinovaností a vlastním chybami a nakonec jednoznačný set 25:14 a vítězství v celém zápase 3:0. Myslím, že to opravdu nečekali a jejich cesta domů nebyla určitě radostná. Za to my jsme oslavili naši velkou výhru, tak jak se patří a už se těšíme na dalšího soupeře.

První jarní zápas vítězně!

Jako první zápas jara jsme sehráli dohrávané utkání z podzimní části, a to s USK Pardubice na jejich hřišti.  Jelikož počasí ještě nebylo na venkovní volejbal, tak se hrálo v tělocvičně. My jsme moc času na sehrání neměli, a tak to taky první set vypadalo, než jsme se rozkoukali, tak to bylo 25:9.  V té chvíli jsme do toho museli šlápnout a  i když tomu nikdo moc nevěřil, zabojovali jsme a vybojovali set v poměru 25:18. Ve třetím setu jsme bohužel po velkém boji prohráli 25:22, ale na druhou stranu si už asi soupeř myslel, že to mají vyhrané, ale to se mýlil. Do čtvrtého setu jsme nastoupili s velkým odhodláním vyrovnat a třeba pak rozhodnout v tie-breaku. A tak se i stalo. Čtvrtý set jsme začali dobře a soupeř znervózněl, my jsme začali bojovat o každý balón a nakonec jsme set urvali 25:18. Tie-break už byl pak boj o to, kdo zlomí soupeřovu hru a kdo udrží nervy, a to se nám nakonec povedlo nám a senzačně jsme vyhráli pátý 15:10 a celý zápas 3:2 na sety.

Děkujeme i našim fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu a podporovali nás až do konce, i když to po prvním setu moc nevypadalo.

První zápas nové sezóny 2021/2022 se povedl

Tak máme za sebou první zápas nové sezóny a odstartovali jsme ho vítězstvím 3:1 na hřišti našeho tradičního soupeře Totální rozklad Pardubice. Výsledek se ale nerodil tak jednoznačně jak vypadá. První set se nám povedl, šlo až moc lehké vítězství 25:13. Příjmy nám sice trochu nešly a proto i nahrávka nemohla být ideální, ale poprali jsme se s tím. To co se nám povedlo v 1. setu, se nám ale nepovedlo v 2.setu. Ten jsme prohráli 19:25. Bylo to i tím, že jim vystřídal nový nahrávač a smečař, což bylo znát. A pak přišel rozhodující 3. set, kdy jsme se tahali o každý balón. Vyrovnané to bylo až do koncovky, kdy každý měl několik setbolů, ale nám se ho nakonec povedlo dohrát a zvítězili jsme 29:27. A to bylo rozhodující. Ve 4. setu jsme je už spláchli 25:19. Soupeř byl zlomený a už se k žádnému velkému odporu nedostal.

Díky všem hráčům za bojovnost, kterou jsme tento zápas udolali.