První zápas nové sezóny 2021/2022 se povedl

Tak máme za sebou první zápas nové sezóny a odstartovali jsme ho vítězstvím 3:1 na hřišti našeho tradičního soupeře Totální rozklad Pardubice. Výsledek se ale nerodil tak jednoznačně jak vypadá. První set se nám povedl, šlo až moc lehké vítězství 25:13. Příjmy nám sice trochu nešly a proto i nahrávka nemohla být ideální, ale poprali jsme se s tím. To co se nám povedlo v 1. setu, se nám ale nepovedlo v 2.setu. Ten jsme prohráli 19:25. Bylo to i tím, že jim vystřídal nový nahrávač a smečař, což bylo znát. A pak přišel rozhodující 3. set, kdy jsme se tahali o každý balón. Vyrovnané to bylo až do koncovky, kdy každý měl několik setbolů, ale nám se ho nakonec povedlo dohrát a zvítězili jsme 29:27. A to bylo rozhodující. Ve 4. setu jsme je už spláchli 25:19. Soupeř byl zlomený a už se k žádnému velkému odporu nedostal.

Díky všem hráčům za bojovnost, kterou jsme tento zápas udolali.

Závěr soutěže 2020/2021 se povedl, máme 3. místo

Poslední zápas sezóny 2020/2021 se hrál doma s TJ Pardubičky. Byl to přímý zápas o třetí místo, kdo vyhraje bude třetí. Zápas se nezačal vyvíjet dobře, nešel nám příjem a ani následná nahrávka a nakonec jsme ho prohráli 19:25. Druhý set nezačal také nejlépe až do stavu 8:8 to bylo vyrovnané, ale pak přišel zlomový bod. Skoro ztracený balón jsme vybojovali až nemožným způsobem, a tím došlo ke zvratu, chytli jsme se, začali bojovat o každý míč. Už to byl zase náš volejbal, příjem se zlepšil, nahrávka taky, začaly padat smeče a soupeře jsme rozdrtili jak v druhém (25:14), tak v třetím (25:16) a nakonec i v posledním čtvrtém setu (25:18).

A mohli jsme se radovat. Získali jsme třetí místo, což považujeme za velký úspěch v nabité osmičlenné skupině.

Fanoušci  byli opět v hojném počtu, moc jim děkujeme za celoroční podporu. Teď máme letní přestávku a další sezóna začne na podzim (6.září). Všichni jsou zváni, bez Vás fanoušků to není ono. Ještě jednou díky.

Na vítězné vlně…

Zůstáváme na vítězné vlně a dalšího soupeře TJ Energetic Chvaletice „B “ jsme smetli 3:0. Tentokrát to bylo od začátku jednoznačné. Bojovnost a chuť nám nechyběla a dovedla nás k dalšímu velkému vítězství. Díky spoluhráči, udělali jste mi radost. 

 

Díky všem divákům, bylo jich zase větší počet. Zveme vás na další zápasy, a to v pondělí 7.6.2021 venku na USK,  a pak doma ve čtvrtek 10.6. s TJ Pardubičky. Začátek vždy v 17:30.

Tak jsme konečně po koronaviru začali a vítězně

Už jsme se nemohli dočkat prvního jarního zápasu sezóny 2020-2021. Po koronaviru byly zápasy odloženy a nakonec se celá soutěž odehraje.

Začali jsme s naším tradičním soupeřem – Totální rozklad Pardubice u nich na jejich hřišti. Byl to náš první zápas, zatímco oni už mají jeden zápas v nohou z minulého týdne. Ale znát to nebylo, vrhli jsme se na ně a nakonec po prvních sehráních, vypilování příjmů a nahrávek jsme vyhráli první set 25:20.

Druhý set byl velký boj, kdy jsme prohrávali už o 7 bodů, stahovali jsme celý zápas, utekli jsme ze dvou setbolů a nakonec po obětavém výkonu jsme otočili celý set a vyhráli 29:27. Což asi zlomilo celý zápas.

Třetí set jsme začali tragicky a hned jsme prohrávali 4:1. Ale po timeoutu jsme to dotáhli. Byl to urputný boj s neuvěřitelnými zákroky našich hráčů a po velkém boji jsme urvali i tento set těsně 25:23 a vezeme domů až nečekaně velkou výhru 3:0.

 

Děkujeme fanouškům za podporu, bylo jich více než od soupeře 😉

 

Uvidíme se doma ve čtvrtek 3.6.2021 od 17:30, kdy hrajeme s TJ Chvaleticemi.

Poslední zápas podzimního kola vítězně s TJ Pardubičky

Tak máme za sebou poslední zápas podzimní části. Byl to odložený zápas s TJ Pardubičky, který se nakonec odehrál v tělocvičně kvůli horšímu počasí a hlavně, že by brzy padla tma. A to právě kvůli tomu, protože s tímto soupeřem vždy hrajeme velice dlouhé a vyrovnané zápasy. Vzpomeňme na poslední zápas s TJ Pardubičky, kdy jsme prohráli 3:2 až v tiebreaku 15:13.

Ale teď tomu bylo jinak. Až nečekaný nástup v prvním setu, kdy jsme už vyhrávali 8:1 nás nastartoval k velkému výkonu. Ano bylo to tím, že se Vlasta konečně taky dostal na post smečaře, Aleš zase na post blokaře a nakonec to bylo taky tím, že naši nahrávači Slávek s Michalem začali dávat nahrávky, které jsme potřebovali. Tak se to vše sešlo a nakonec jsme urvali set 25:23. TJ Pardubičky se totiž trochu začali rozehrávat a naštěstí jsme měli dost velký náskok na to, že jsme to dohráli vítězně. Pak ale přišel druhý set, trochu sprcha pro nás, jak jsem už psal TJ Pardubičky se rozehráli a nám nevycházelo skoro nic. Tak jsme prohráli set 10:25. Teď se to lámalo, bud naskočíme zpátky do zápasu anebo nás smetou 3:1. Nezbývalo než namotivovat tým, zapomenout na tento „strašný“ set a vrátit se zpět do hry. A to se povedlo, Pavel se zase dostal do své pohody a sázel tam jednu smeč za druhou, všichni jsme bojovali o každý bod, bylo to vyrovnané až do stavu 18:18, ale pak jsme urvali konec zápasu a vyhráli 25:20. Tak teď už jen zbývalo, než je dorazit. Což u tohoto soupeře není jednoduché. Šli jsme do toho s větší chutí vyhrát, zase boj o každý bod až za stavu 13:15 jsme jim pomalu začali utíkat, až jsem se potom divil, že jejich kapitán si nevzal ani jeden time, aby přerušil naši vítěznou šňůru. Tak jsme bojovali dál. Jejich chyba, když se nedaří musí se něco změnit, asi nevěděli co s tím, takže jsme je dorazili 25:18 a hurá s vítězstvím domů. Až nečekaně jednoduchá a možná pro TJ Pardubičky i krutá prohra, ale na to se už historie neptá, vítězství je naše.

Na závěr musím napsat, že je potřeba poděkovat všem hráčům za koncentrovaný výkon ve třetím a čtvrtém setu, kdy jsme uhrávali důležité míče, kdy smečaři skvěle smečovali, blokaři skvěle blokovali (a i smečovali) a nahrávači skvěle nahrávali. Ještě jednou díky.

Teď následuje zimní přestávka, čas na odpočinek, další zápas hrajeme až na jaře venku 3. května 2021 s Totálním rozkladem Pardubice. Tak nám držte palce.