Vzpírání se v lázeňském městě vrací na scénu

TRIO SILÁKŮ. Vzpírání zažívá v Bohdanči renesanci. Jeho členové se opět prosazují na domácích i mezinárodních závodech. Zleva: Jan Tůma, Edita Linhová a Tomasz Pracz. Vzadu pak trenér Jan Zelenák.                    TRIO SILÁKŮ. Vzpírání zažívá v Bohdanči renesanci. Jeho členové se opět prosazují na domácích i mezinárodních závodech. Zleva: Jan Tůma, Edita Linhová a Tomasz Pracz. Vzadu pak trenér Jan Zelenák. Autor: Foto: oddíl

4.11.2011 13:15

Lázně Bohdaneč – První vlaštovka: Edita Linhová ve Velké ceně Holešova získala zlatou medaili v nadhozu.

Další olympijský sport v tomto lázeňském městě se pokouší omést poněkud zaprášený lesk. Po roční přestávce vyjel na závody zdejší oddíl vzpírání. A nevedl si vůbec zle. Spíše se dá říci: ba naopak.

Nejdříve se členové klubu s přesným názvem SK Lázně Bohdaneč zúčastnili Velké ceny Holešova v nadhozu. První vlaštovka vyletěla vysoko. Edita Linhová získala zlatou medaili za výkon 48 kg.

Větší akcí byl pátý ročník mezinárodního turnaje do osmnácti let, které hostil Zlín. Ve městě obuvise kromě zástupců Bohdanče představili borci pořádajícího klubu, Holešova, výběru Moravy, Boskovic a slovenských hostů z Trenčína a také Štúrova.

Edita Linhová dala v trhu 37 kg a v nadhozu 48 kg. Jan Tůma v trhu 49 kg a v nadhozu 60 kg. Tomasz Pracz dal v trhu 49 kg a v nadhozu 69 kg.
„Všichni zmínění reprezentanti našeho oddílu mají na to, aby usilovným tréninkem postupně navázali na výsledky svých předchůdců v Bohdanči a posouvali se svými výkony stále výše a výše,“ poznamenal trenér Jan Zelenák, který posílá dobrou zprávu všem zájemcům, kteří by chtěli následovat třeba Zarembu, olympijského vítěze z Moskvy 1980, alespoň po té sportovní stránce.

„Kdo by měl zájem o naše sportovní odvětví, vzpíráme v prostorách fotbalového hřiště na Baště v Bohdanči,“ uvedl Jan Zelenák.

 

Zdroj: Pardubický deník

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.