•      FK Junior Skuteč 

U9 – Hodnocení podzim 2019

Přinášíme Vám zhodnocení podzimní části sezóny trenéry mladší přípravky U9.

Už když jsme se na konci srpna sešli na příměstském soustředění, tak byla z většiny kluků cítit natěšenost a chuť do fotbalu. U mnohých bylo vidět, že fotbal už neberou jen jako jeden z řady kroužků, ale začali k tréninkům i zápasům přistupovat zodpovědně a myslím si, že i díky tomu, se zde utváří skvělá parta a i my trenéři vidíme, jak se kluci na tréninky a zápasy těší, a o to máme s Márou jednodušší práci.
Co nás také těší, že i přes nepříznivé počasí (déšť, zima, vedro atd.) jsme se na trénincích scházeli takřka ve stoprocentním počtu.
Když bychom měli začít postupně. Soustředění splnilo svůj účel, kluci se mezi sebou více poznali, sblížili se a utužili kolektiv. Tréninky byly pestré, kluky jsme si otestovali ve sportovních a fotbalových dovednostech a celodenní výlet jsme všichni přežili ve zdraví.
Poté nám už začal velmi nabitý program. Tréninky, gymnastika, zápasy Krajské miniligy a Okresního přeboru, venkovní turnaje a republikový turnaj Ondrášovka cup.
Na trénincích jsme se stále snažili zaměřovat na zdokonalování pohybových schopností (skákání přes švihadlo, opičí dráhy, pohybové hry atd.) a individuálních činností s míčem (kličky, žonglování, vedení míče, zpracování míče, první dotek s míčem atd.), dále jsme využívali malé formy her 1:1, 2:2, 3:3 a už jsme se také ke konci podzimu věnovali i pohyblivému bagu 4:2, 4:3. Minimálně jsme se věnovali střelbě a nahrávkám – to jsou činnosti, které budeme chtít u kluků postupem času zdokonalovat.
Chtěli bychom poděkovat trenérce gymnastiky Kláře Uhlířové, která s kluky udělala velký kus práce. Všichni zvládnou kotoul vpřed, kotoul vzad, stojku, hvězdu, spoustě klukům se dařily hezké přemety a salta. Někteří zvládli sami výmyk na hrazdě. Všichni zvládnou přeskočit minimálně 20 krát přes švihadlo a to někteří v září neudělali ani dva přeskoky!
Na zápasy Krajské miniligy jsme se snažili brát spíše starší a fyzicky vyspělejší kluky. Okresní přebor, který jsme hráli v souklubí s Rosicemi, zase sloužil především pro naše mladší kluky. Spoustě soupeřům šlo ve směs v zápasech hlavně o vítězství za každou cenu, takže jsme se setkávali (i v Kraji) s týmy, které hrály jednoduchým destruktivním způsobem, nakoply už od brankáře dlouhý balón na naši polovinu a tam se o něj rvaly.
MY budeme klukům při hře stále vštěpovat do hlavy, aby byli na hřišti sebevědomí a nebáli se obejít protihráče 1:1, budeme stále chtít po našem brankáři, aby byl 5. hráčem v poli a aby se nebál zariskovat a vyjet s míčem na soupeřovu polovinu nebo míč přesně rozdal po zemi na své spoluhráče, jednoduše aby byl při hře stále aktivní.
Stále budeme kluky točit na jednotlivých postech, na každém postu má hráč jiné úkoly ve hře, učí se tím vetší herní univerzálnosti.
Po klucích chceme, aby se i ve svém volnu věnovali zdokonalování kliček a rychlému vedení míče u nohy (ideálně asi tak jako to umí Messi)!
Za zmínku určitě stojí úspěch našeho ročníku 2012, který vyhrál na domácí půdě I. předkolo prestižního turnaje Ondrášovka cup a postoupil na II. předkolo do Hradce Kr., kde jsme sehrál několik vyrovnaných utkání se soupeři s mnohem větší mládežnickou základnou.
Na konci září jsme si všichni užili teambuilding v lanovém centru v Pardubicích.
Koncem října na turnaji ve Chvaleticích předvedli kluci skvělé výkony a zaslouženě vybojovali první místo.
Sehráli jsme i přátelská utkání s Pardubicemi, Cholticemi a Nemošicemi, všechna utkání splnila svůj účel, většinou jsme hráli na dvou hřištích, díky tomu jsou kluci prakticky stále ve hře a zvyšují si tím i fyzickou zdatnost.
Nesmím také zapomenout na perfektní spolupráci s naším spřáteleným klubem TJ Jiskra Rybitví.
Někteří kluci se s námi zapojují na trénincích, turnajích i přátelských zápasech a věříme, že se k nám do Bohdanče v budoucnu přesunou a stanou se pevnou součástí našeho týmu.
Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat klukům za perfektní tréninkovou účast, snahu na trénincích i zápasech. Nás trenéry těší každý individuální pokrok. Přejeme si, aby si zápal do hry přenesli i do nového roku 2020.
Rodičům děkujeme za obětavost kluky dovést na trénink a zápas. Děkujeme jim také za ukázkové chování při zápasech, kluky se snaží vždy od zábradlí nebo z tribuny pozitivně povzbudit a pokyny nechávají na trenérech 🙂
Přejeme všem hezké Vánoce.
Trenéři U9
P.S.: v nejbližších dnech, zde zveřejníme tréninkový plán na následující měsíce. Už nyní také můžete přes klubový e-mail sklaznebohdanec@seznam.cz objednávat lístky na 5. Všesportovní ples SK LB, který se uskuteční v sokolovně 22.2.2020 od 20:00 do 2:00 😀
Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.