•      FK Junior Skuteč 

U9 – turnaj Pardubice hodnocení

V sobotu 12.1. jsme se zúčastnili turnaje v nafukovací hale v Pardubicích na Dukle – v sestavě: Smolík, Ptáček, Benson, Bečaver, Skála, Fistr, Levinský, Borovec, Mařas.

Tento turnaj lze zhodnotit velmi jednoduše. Na turnaj jsme si přišli pouze „zahrát“ než „vyhrát“. Chyběla nám obratnost s míčem, v zápasech nebyly vidět kličky, bohužel ani pokusy o kličky. Momentů, kdy bychom bojovali, napadali soupeře s míčem, nabíhali si do volného prostoru a obecně byli v pohybu, bylo velmi velmi málo.

Je před námi v trénincích mnoho práce. Bohužel jen tréninky nestačí. Pokud se chceme zlepšovat a být lepší a lepší,  měli bychom drilovat i mimo trénink. Momentálně především techniku s míčem a kličky.

Všechno má svou posloupnost. Tak jako malé dítě, které se nejdříve učí přetáčet, potom sednout, následuje chůze atd., tak i ve fotbale fungují posloupnosti. V případě, že nám nejdou kličky, chybí nám technika a obratnost s míčem, vedení míče v rychlosti, tak se nemůžeme učit nahrávky či dokonce nějaké kombinace.

Na druhou stranu vidím, že všichni kluci mají fotbal rádi a pamatujme, že jsou to stále jenom děti, takže je zcela pochopitelné a přirozené, že jejich výkony v zápasech a turnajích jsou jako na houpačce. Nevěšme hlavy a snažme se je v jejich hře a tréninku podpořit – vždyť to, aby je to bavilo, je přeci to nejdůležitější!

Těším se na další tréninky!

Trenér Baldy

 

 

 

 

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.